Mikołajki - oceny wg. turystów:
średnia 3.86 na podstawie 42 opinii

Mikołajki zimą – aquapark, żeglarstwo lodowe, narty

Mikołajki słyną przede wszystkim jako jedno z ulubionych miejsc żeglarzy ruszających w wakacje na Mazury. Sezon letni to w tych okolicach najgorętszy okres, ale turyści znajdą tu coś dla siebie o każdej porze roku. Przekonaj się, jak wiele atrakcji mają dla Ciebie Mikołajki zimą...
 
Mazury i żeglarstwo lodowe 
 
Chociaż żeglarstwo lodowe ma ponoć swoją kolebkę i stolicę w Giżycku, Mikołajki i jeziora Śniardwy, Łuknajno czy Tałty proponują amatorom tego sportu całą gamę różnych aktywności związanych ze śmiganiem po zamarzniętych jeziorach. Mazury bowiem są generalnie idealnym miejscem do uprawiania tego sportu – gruby lód na jeziorach trzyma się od końca listopada do kwietnia dzięki niższym niż w całym kraju temperaturom powietrza. Ślizgi czy bojery, które stanowią zimową wersję jachtów, składają się z dużych żagli, drewnianych kadłubów i płozów, które umożliwiają im sunięcie po równej tafli jeziora. Kto jeszcze nie próbował, jakich wrażeń dostarcza żeglarstwo lodowe, powinien wykorzystać pobyt w Mikołajkach i odważyć się. Potrzeba tylko chęci i niezłej kondycji.
 
Szeroką ofertę różnych aktywności związanych z żeglarstwem lodowym posiada np. Hotel Amax w Mikołajkach (Aleja Spacerowa 7, tel. 48 87 421 90 07 ). Tutejsi instruktorzy pomogą postawić pierwsze kroki na lodzie jeziora Śniardwy. Bardziej zaawansowanych wprowadzą zaś w tajniki tak niezwykłych technik, jak np. iceboard, czyli jeździe na desce lodowej z żaglem (coś podobnego do windsurfingu). Z grupą przyjaciół będziemy mogli też rozegrać mecz curlingowy na zamarzniętym jeziorze. Jak widać, Mazury nie zostają w tyle za światem – zima tutaj może być naprawdę ekscytująca!
 
Narty w Mikołajkach i okolicach
 
Mazury stały się w ostatnich latach jednym z ulubionych miejsc narciarzy, mogącym konkurować nawet z górami. W promieniu 30 km od każdego większego kurortu na Mazurach znajdziemy doskonale przygotowany ośrodek narciarski. Jeśli wybieramy Mikołajki, najbliższy okaże się Ośrodek Narciarski Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie (Mrągowo, Miejski Las 11), położony nad jeziorem Czos. Dzięki temu sąsiedztwu narciarstwo zjazdowe kwitnie, bo nigdy nie ma tu problemów ze śniegiem – ciągle prowadzone jest sztuczne naśnieżanie, sezon narciarski trwa więc od końca listopada do kwietnia. Łączna długość 5 tutejszych tras narciarskich o różnych stopniach trudności to prawie 2 km. Znajdziemy tu także snowpark przygotowany z myślą o amatorach snowboardu, w pobliżu działa też wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz licencjonowana szkółka narciarska i snowboardowa. Jeden podjazd wyciągiem kosztuje tu 1,80 zł (w weekendy 2,80 zł).
 
Mikołajki i okolice to także region, w którym prężnie rozwija się narciarstwo biegowe. Wyróżnia się głównie Ruciane-Nida, gdzie rozpoczynają się malownicze trasy narciarskie przez Puszczę Piską. Tutejszy Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK, położony nad jeziorem Nidzkim, we współpracy z Wioską Narciarską Wiartel nie tylko dba o szlaki narciarskie (najdłuższy z nich liczy sobie 25 km) i ich przygotowanie, ale też zapewnia odpowiedni sprzęt wielbicielom biegówek. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, usytuowana przy ul. Gałczyńskiego 2 w pobliżu boiska Orlik, działa codziennie w godz. 9:00-17:00 (jeśli warunki śniegowe są sprzyjające). Więcej informacji uzyskać można u opiekuna wypożyczalni pod nr tel. 693 895 457.
 
Inne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego w okolicy:
 
  • Wypożyczalnia w Wiartlu - Zajazd Przylasek
  • Wiartel 2, tel. 698 652 246. 
  • Firma Sportowo-Turystyczna SEBA-SPORT Sebastian Ciborowski
  • Pisz, ul. Spacerowa 56, kom. 606 349 708 
  • Jabłoń Lake Resort
  • Jabłoń - k. Pisza,  tel.: (87) 423 28 80 
 
Wędkarstwo podlodowe na Mazurach
 
Prawdziwą przygodą nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej nie przesiadywali z kijem nad jeziorem, może okazać się wędkarstwo podlodowe. Mazury z oczywistych względów są rajem dla tego typu aktywności. Mikołajki i pobliskie jeziora – Tałty, Śniardwy czy jezioro Mikołajskie – przy silnych mrozach stają się niezwykle malownicze. Oglądanie ich z bliska i jakby od środka to niesamowite przeżycie. Wędkarstwo podlodowe może być bardzo ekscytujące, ale też dość niebezpieczne – nie warto wybierać się na połów samotnie. W grupie, z doświadczonym instruktorem i odpowiednim sprzętem będzie dużo rozsądniej. 
 
Ośrodki, które zajmują się organizacją wspólnego wędkowania na lodzie, to np.:
 
Gospodarstwo Rybackie "Mikołajki", Sp. z o.o.
Mikołajki, ul. Mrągowska 14
tel. 087 4216332
 
Folwark Łuknajno – Gościniec pod Łabędziem
Mikołajki, Łuknajno 2
tel. 87 421 68 62
 
Aquapark w Mikołajkach
 
Mikołajki mogą pochwalić się miejscem wyjątkowym na Mazurach. To Park Wodny Tropikana, działający przy tutejszym Hotelu Gołębiewski (ul. Mrągowska 34). Wodne szaleństwa w środku zimy to idealna propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i paczki przyjaciół czy zespołu firmowego. Aquapark Mikołajki oferuje swoim gościom m. in. basen sportowy o długości 25 m, kilka basenów rekreacyjnych i jacuzzi, 3 zjeżdżalnie... Spokojnie możemy wybrać się tutaj nawet z najmłodszymi dziećmi – specjalnie z myślą o nich przygotowano tu brodziki i mnóstwo kolorowych atrakcji. Po zażyciu dawki ruchu warto skierować się do sauny lub jednej z dwóch zdrowotnych jaskiń – solnej lub śnieżno-lodowej. To świetny pomysł na totalny relaks podczas zimowego urlopu na Mazurach.
 
Goście Hotelu Gołębiewski mogą korzystać z aquaparku nieodpłatnie, natomiast gości z zewnątrz obowiązuje następujący cennik:
  • dorośli – 30 zł/1,5 h
  • dzieci do lat 12 – 15 zł/1,5 h
  • za każde rozpoczęte kolejne 30 min – dopłata 5 zł od osoby
  • dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny
Istnieje możliwość rezerwacji miejsc dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) pod nr tel. 87 42 90 777. Park Wodny Tropikana w Mikołajkach czeka na gości codziennie między 8:00 a 21:00.
 
 
 

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Mikolajki.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!