Mikołajki - oceny wg. turystów:
średnia 3.86 na podstawie 42 opinii

Mikołajki TOP restauracji.

Przedstawiamy subiektywny przewodnik po knajpach, restauracjach i barach w Mikołajkach i najbliższej okolicy. 

Braliśmy pod uwagę: jakość potraw, wystrój lokalu, lokalizację, klimat, obsługę, ceny, opinie internautów i własne doświadczenia. Oto 10 najlepszych miejsc w Mikołajkach i najbliższej okolicy, w kolejności przypadkowej, na których się na zawiedziesz.

Spiżarnia


Adres: Plac Handlowy 14, Mikołajki

Telefon: (87) 421 52 18 kom. 509 188 057

Godziny otwarcia: 

  • lipiec - sierpień - 10.00 - 23.00 lub do ostatnich gości
  • wrzesień - październik - 11.00 - 22.00
  • listopad - marzec  - 13.00 - 20.00, sobota-niedziela 12:00 – 21:00
  • kwiecień - czerwiec - 12.00 - 21.00, sobota-niedziela 12:00 – 22:00

Zjemy tutaj potrawy kuchni polskiej, ale też i innych stron świata. Serwowane są dania kuchni włoskiej, takie jak makarony czy pizza prosto z pieca. Przygotowana jest specjalna karta dań dla najmłodszych. Menu zaopatrzone jest w mięsa, ryby, zupy, desery, kawy oraz alkohole. W Spiżarni organizowane są także imprezy okolicznościowe.

BAR BART


Adres: Kowalska 2, Mikołajki
Telefon: tel.: 87 421 65 11 kom. 605 539 616

Dostaniemy tutaj przede wszystkim kuchnię domową; duże porcje obiadowe, standardowe polskie potrawy. Zjemy potrawy mięsne oraz rybne, wypijemy wino oraz beczkowane piwo. Specjalnością zakładu jest kaczka luzowana. Wegetarianie też znajdą tutaj coś dla siebie. W „BARCIE” organizowane są także imprezy okolicznościowe.

Bella Italia


Adres: Plac Handlowy 11, Mikołajki
Telefon: +48 507 645 444
Godziny otwarcia: 
Codziennie 12:00 - 22:00

Bella Italia, to jak nazwa wskazuje, restauracja z kuchnią włoską. Dostaniemy tutaj przystawki zimne oraz gorące, sałatki, zupy, dania mięsne i rybne, makarony, pizzę, a także desery. W karcie Menu znajduje się też specjalna strona przeznaczona na dania dla dzieci oraz karta alkoholi: włoskie wina, wódka, piwo, rum i wiele innych. Oczywiście można się także napić napojów bezalkoholowych, zimnych i gorących.

Kuchnie Świata

Adres: plac Wolności 11, Mikołajki

Telefon: 87 428 23 05

Godziny otwarcia: 

pon.-pt.: od 12:00 do 22:00

sob.-niedz.: od 11:00 do 23:00

Menu zaopatrzone jest w przystawki zimne oraz ciepłe, zupy, sałatki, ryby (smażone, w sosach), makarony i naleśniki zapiekane oraz zapiekanki ziemniaczane z pieca, pizzę, placki ziemniaczane, a także desery. W restauracji dostępne jest także specjalne Menu dla dzieci, a także dwie pozycje oznaczone jako specjalność Kuchni Świata. Możemy również zamówić dania z pieca i grilla, głównie potrawy mięsne.

Złota Rybka


Adres: plac Handlowy 3, Mikołajki
Telefon: +48 504 181 987
Godziny otwarcia: 
poniedziałek: zamknięte
wt.-niedz.: od 10:00 do 23:00

Do tego miejsca powinniśmy się wybrać głównie wtedy, gdy planujemy zjeść obiad lub lunch. Pizze, dania mięsne oraz rybne, zupy, makarony są dostępne pod różnymi postaciami w Menu. Prócz tego skosztujemy tutaj także zapiekanek ziemniaczanych, sałatek, a także dania przyrządzane na grillu.

Magia Smaku


Adres: plac Handlowy 4, Mikołajki
Telefon: +48 535 281 384
Godziny otwarcia: 
Codziennie 08:30 - 21:30

Magia Smaku określa siebie jako kuchnię smaczną i zdrową. Jeśli mamy ochotę na pizzę, to na pewno ją tutaj znajdziemy. Tak samo jak naleśniki, zapiekanki ziemniaczane z pieca, sałatki, dania mięsne oraz rybne, makarony i zupy. Dostaniemy tu także różne przystawki, a specjalnością zakładu są pierogi z ryb. W Menu znajduje się ponad 150 dań, więc jest w czym wybierać.

U Hamera


Adres: Aleja Kasztanowa 2, Mikołajki
Telefon: 87 421 66 22 kom. 507 636 808
Godziny otwarcia: 
od kwietnia do października:
Codziennie od 10:00 do 22:00

W Menu restauracji znajdują się zestawy śniadaniowe i obiadowe. U Hamera zjemy przystawki, sałatki oraz desery. W karcie nie brakuje także dań rybnych oraz mięsnych, pierogów, pizzy i zapiekanek, napojów zimnych i gorących, napojów alkoholowych. Dostaniemy również specjalne dania dla wegetarian, a także dla dzieci. 

Słoneczny Port

Adres: Mrągowska 20, Mikołajki

Telefon: 87 421 61 60

Do wyboru z Menu dostaniemy duży wybór dodatków oraz przekąsek. Wybierzemy sobie zestaw śniadaniowy lub obiadowy z wielu pozycji w karcie. W Słonecznym Porcie zjemy dania mięsne oraz rybne, pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane oraz zupy. W Menu znalazło się także miejsce dla potraw przygotowywanych dla dzieci. Napijemy się tutaj napojów ciepłych i gorących oraz alkoholi, jeśli mamy ochotę.

Dzika Kaczka


Adres: Faszcze 28 (10 minut jazdy samochodem od Mikołajek)

Telefon: 87 425 74 74 kom. 601 094 641

Godziny otwarcia: 

Codziennie od 09:00 do 20:00

W Dzikiej Kaczce dostaniemy chleb i ciasta, który właściciele wypiekają własnoręcznie oraz wędliny i kiełbasy wędzone w tamtejszej wędzarni. Zjemy tutaj przystawki, potrawy rybne, ślimaki, potrawy z różnego rodzaju mięs, gołąbki czy placki z jarmużu. Na deser możemy zamówić naleśniki, domowe ciasto lub mus czekoladowy, a na popitkę – wina oraz piwo z lokalnego browaru.

Oberża pod Psem


Adres: Kadzidłowo 1 (14 km od Mikołajek)

Telefon: 87 425 74 74 kom. 601 094 641

Godziny otwarcia: 

Codziennie od 09:00 do 20:00

Oberża pod Psem to przede wszystkim kuchnia regionalna. Zjemy więc tutaj kwaśnicę mazurską, zupę kurkową, wereszczaki, karkówkę z dzika, pierogi, sałatkę z kozich serów, naleśniki z kajmakiem, a także chleb na zakwasie domowego wypieku w tradycyjnym piecu, szynki wieprzowe lub z dzika, wędzone w tzw. „czarnej kuchni”, warzywa prosto z ogródka, konfitury i powidła. Z sąsiednich ferm pochodzą mazurskie sery krowie, owcze i kozie. Nie znajdziemy więc tutaj żadnego jedzenia typu fast-food. W Oberży zapłacimy jedynie gotówką.


Sprawdziliśmy:
0.00
PLN
https://schema.org/InStock
2021-12-31
Tawerna Pod Złamanym Pagajem
3.5/5.0 7
3.5/5.0
7
czynne: w Sezonie
zobacz więcej »
zobacz więcej »
0.00
PLN
https://schema.org/InStock
2021-12-31
Restauracja Sielawa
3.6/5.0 5
3.6/5.0
5
zobacz więcej »
zobacz więcej »
zobacz więcej
Noclegi Mikolajki:
Dostępność noclegów:
zobacz więcej »
zobacz więcej
Warto zobaczyć
3
1
Port lotniczy Mazury- Olsztyn

Odnowiony Port lotniczy Olsztyn - Mazury.

Ten port lotniczy jako jedyny obsługuje wojewódstwo warmińsko - mazurskie. Po długiej przerwie został rozbudowany i na nowo otwarty. Sprawdź estetyczne wnętrza i ceny lotów krajowych oraz międzynarodowych!

czytaj więcej
1
Niezwykła przyroda Mikołajek i okolic

Chcąc wypocząć od pracy i codziennych problemów, najchętniej udajemy się na łono przyrody.  Taki wypoczynek warto zaplanować w Mikołajkach. Znajduje się tu bowiem około 850 gatunków roślin i ponad 200 gatunków ptaków.

czytaj więcej
2
Skansen Galindów

Galindia znajduje się u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany to kraina historycznego plemienia Galindów. Można tam przenieść się do zupełnie innego świata, w którym pełno obrzędów i rytuałów z odległych czasów. Galindia oferuje pełną ofertę turystyczną

czytaj więcej
Wędkarstwo dla każdego
Odpoczywając na Mazurach napotykamy zamaskowanch w trzcinach męzczyzn wymachujących wędkami. Cóż takiego skłania ich do przebieranek oraz wpatrywania...
czytaj więcej
3
Mikołajki – najciekawsze szlaki piesze w okolicy
Mazury tradycyjnie łączymy przede wszystkim z żeglarstwem – to z pewnością najpopularniejszy w tych rejonach sposób podróżowania. Ale nie jedyny. Miło...
czytaj więcej
0
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
0
2
Mikołajki i okolice

Wybierając się na urlop na Mazury, prawdopodobnie większość z nas ma przed oczyma jeden cel – łódka, spokojna tafla jeziora i promienie słońca muskające zmęczone codziennością ciało. Cisza i spokój. Ucieczka od cywilizacji, zasięgu i nieustannego pędu. Region na pojezierzu rzeczywiście jest tak bajkowy, jakim czyni go powszechnie akceptowana legenda...

czytaj więcej
3
Jezioro Łuknajno

Zwane inaczej Łuknajny, to jeden z niewielu wodnych rezerwatów przyrody na terytorium Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jego gospodarzami są objęte ochroną łabędzie nieme – występują tu najliczniej w całej Polsce.

czytaj więcej
0
Jeziorne historie - legendy Mazur

Ukryte w zaroślach, mroczne jeziora, dzikie puszcze, rwące rzeki – nic dziwnego, że miejscowi mieszkańcy przez wieki zaludniali mazurski krajobraz licznymi upiorami, strzygami i postaciami legendarnymi.

czytaj więcej
Rudy rydz i nie tylko!
Mówi się, że zamiłowanie do grzybiarstwa to cecha wrodzona, dziedziczona po rodzicach i dziadkach. I chociaż tkwi w tym ziarnko prawdy – większość grz...
czytaj więcej
0
Urlop z wędką na Mazurach
O wędkowaniu na Mazurach śmiało można by napisać wielotomowe kompendium albo – bardziej artystycznie – narodową epopeję. Nawet jeśli nie próbowaliście...
czytaj więcej
2
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Mikolajki.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!