Mikołajki - oceny wg. turystów:
średnia 3.86 na podstawie 42 opinii

Mikołajki - atrakcje turystyczne

Jesteś w Mikołajkach lub planujesz swój wyjazd i chciałbyś ten czas spędzić aktywnie, bądź odwiedzić ciekawe miejsca? W takim razie dobrze trafiłeś! Stworzyliśmy dla Ciebie TOP 10 atrakcji, dzięki którym zyskasz ciekawe wspomnienia i nie będziesz żałował nawet minuty swojego wykorzystanego czasu. Ranking stworzyliśmy na zasadzie poleceń podawanych nam przez ludzi, którzy w Mikołajkach przeżyli niejeden sezon i niejedną atrakcję testowali na własnej skórze. Możesz więc mieć pewność, że Topka przygotowana jest w sposób demokratyczny, a miejsca na niej podane to prawdziwa gratka dla miłośników Mikołajek.  

Zapraszamy do zapoznania się z listą. Pod poszczególnymi atrakcjami znajdziesz o nich parę informacji, które być może pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję, co warto zobaczyć!

Kolejność atrakcji przypadkowa.

Spływy kajakowe


Jeśli spędzasz urlop w Mikołajkach, nie możesz tego przegapić. Spływy kajakowe rzeką Krutynią to absolutnie faworyzowana przez turystów atrakcja. Oferta jest zróżnicowana - spływy jednodniowe lub kilkudniowe wypady. Doradcy pomogą dobrać właściwy sprzęt oraz trasę na spływ kajakowy – dostosowaną do ilości i stopnia zaawansowania uczestników, a także obecności dzieci. Dostępnych jest kilka typów kajaków – przeznaczonych dla jednej, dwóch lub trzech osób. Do dyspozycji jest również sprzęt turystyczny – można wypożyczyć namioty, materace, pojemniki wodoszczelne na bagaże oraz inne gadżety. Na miejscu znajdziemy parking, możliwy jest także transport osób i sprzętu na wskazane miejsce początku lub zakończenie spływu kajakowego.

Wycieczki statkiem - Przystań Mikołajki


Adres: plac Wolności 15, Mikołajki

Tel.: 87 421 61 02 kom. 601 196 702


Jeziora są skarbem Mazur, o czym zapewne każdy w życiu nieraz słyszał. W Mikołajkach mamy możliwość przepłynięcia się statkiem po okolicznych wodach. Jest kilka dostępnych tras, które zabiorą nas w różne miejsca na mazurskich jeziorach, pozwolą nam obejrzeć naturalne krajobrazy, a także panoramę Mikołajek. W internecie dostępny jest rozkład podróży, prowadzący z Mikołajek do innych miejscowości lub po zakamarkach mazurskich zbiorników wodnych. Możemy więc zobaczyć w całej okazałości jezioro Śniardwy albo odwiedzić Ruciane Nida. 

Kadzidłowo - Park Dzikich Zwierząt


Tel.: 87 425 73 65

Park Dzikich Zwierząt znajduje się na terenie Puszczy Piskiej, niecałe 17 km od Mikołajek. Park umożliwia poznanie rodzimych gatunków przede wszystkim. Większość zwierząt jest zaprzyjaźniona człowiekiem, więc można wejść na ich wybiegi, nakarmić je, pogłaskać oraz przyjrzeć im się z bliska. Zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o znajdującej się tam faunie. W Kadzidłowie znajduje się też grupa zwierząt z Syberii i Dalekiego Wschodu, ponieważ Patronem Parku jest Benedykt Dybowski, który z podobnymi okazami zaznajamiał się jako jeden z pierwszych na świecie.

Park wodny Tropikana
Adres: ul. Mrągowska 34 (Hotel Gołębiewski), Mikołajki
Tel.: 87 429 07 00 kom. 503 011 700
Godziny otwarcia:
Codziennie 08:00 – 21:00

Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewskim może pochwalić się naprawdę wieloma wodnymi atrakcjami. Znajdziemy tutaj kilka basenów, np. basen letnio-zimowy z hydromasażami i basen rekreacyjny z falą, ale także brodzik dla najmłodszych. Oprócz tego, możemy zanurzyć się w jacuzzi, skorzystać z sauny oraz siłowni, zjechać zjeżdżalniami czy odwiedzić jaskinię śnieżno-lodową lub solną. Oprócz tego, na terenie Parku znajdują się także boiska do siatkówki plażowej, piaskownica i taras słoneczny z leżakami. 

Wypożyczalnia rowerów i sprzętów wodnych
Będąc w Mikołajkach, naprawdę warto poszukać wypożyczalni rowerów lub sprzętów wodnych. Trudno jest je przegapić, ponieważ chętnie zapraszają turystów do wynajęcia sprzętu. Dlaczego warto? Rowery mogą nam przynieść dodatkową frajdę ze zwiedzania leśnych miejscówek lub szlaków, dodatkowo są wygodne i szybciej transportują nas z miejsca na miejsce – a umówmy się – chodzenie bywa męczące.  Sprzęty wodne to świetna sprawa dla osób, które na własną rękę chcą skosztować wodnych atrakcji w Mikołajkach. Wypożycz żaglówkę i poczuj się jak kapitan na własnym statku! Nikt Cię nie pospiesza, nikt nie mówi, dokąd i jak masz płynąć. Pełna kontrola zapewniona (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku! ).

GalindiaAdres: Iznota (16,6 km od  Mikołajek)
Telefon: 87 423 16 69

Galindia – Mazurski Eden jest to stylizowana staropruska osada. W Osadzie Galindów możemy wziąć udział w: kolacji w pieczarach, wyprawach łodziami, opowieściach o historii Galindów. Ośrodek składa się z hotelu i restauracji, ale także z innych budowli, takich jak: pieczary, lochy demonów, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny, labirynt Galindów czy skanseny. Trasa zwiedzania obejmuje lauks Galindów, Święty Gaj, polanę obrzędów, podziemne groty Perkuna, Labirynty Demonów, Bursztynową Komnatę i pieczarę wiedźm. Na życzenie turystów odtwarzane są obrzędy Galindów. Hotel organizuje tematyczne biesiady plenerowe oraz eventy.

Park Linowy Leśna PolanaAdres: Leśna 9, Mikołajki
Telefon: 574 547 502
Godziny otwarcia: 
Codziennie od 10:00 do 19:00

Park Linowy jest nowością w Mikołajkach, ale już zdobył zainteresowanie mieszkańców i turystów. Park oferuje kilka tras o różnych poziomach trudności, przygotowanych dla amatorów jak i starych wyjadaczy. Turyści chwalą sobie systemy bezpieczeństwa zastosowane w Parku, a także przystępne ceny. Jest to atrakcja dostępna także dla najmłodszych, którzy mają tam przygotowane dla siebie trasy. Na terenie znajduje się parking.

Święta Lipka
Adres Sanktuarium Maryjnego: Św. Lipka 29, Reszel (około 50 km od Mikołajek)

Tel.: 512 730 375

Będąc w Mikołajkach warto zrobić sobie wycieczkę do Świętej Lipki,  a tam zwiedzić najwspanialszy kościół barokowy województwa, czyli Sanktuarium Maryjnego, zwanego Częstochową Północy, a także Perłą architektury barokowej. W skład kompleksu klasztornego wchodzi bazylika, krużganki i dom zakonny ojców jezuitów. Na-kościelny dziedziniec wchodzi się przez barokową bramę z pierwszej połowy XVIII wieku. W-bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721r. Na-ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Wieś jest miejscem licznych pielgrzymek już od XV wieku!

Wilczy Szaniec


Adres: Gierłoż, Kętrzyn - około 45 minut jazdy samochodem, niecałe 50 km od Mikołajek. 

Telefon: +48 89 741 00 31

Godziny otwarcia:

Codziennie od 08:00 do zmroku

Wilczy Szaniec położony w lesie koło Gierłoży, 8 km na wschód od Kętrzyna, był dawniej kwaterą główną Adolfa Hitlera, gdzie miał miejsce słynny zamach na jego życie. Budowę kompleksu rozpoczęto pod koniec 1940 r. i prowadzono praktycznie do 1944 r. Na terenie znajdują się zachowane i po części odbudowane kwatery członków III Rzeszy, bunkry oraz wiele innych, historycznych miejsc. Wilczy Szaniec można zwiedzać z przewodnikiem, który opowie o historii tego miejsca oraz będzie najlepszym źródłem informacji. Możemy także poczytać tablice informacyjne, znajdujące się obok budowli Szańca, które przybliżą nam dawne przeznaczenie każdego budynku.

Raszel
Około 60 km od Mikołajek jest  jedno z najładniejszych miast na Warmii - Raszel. Znajdują się tam: Zamek biskupi, kościół parafialny, które nawiązuje do tradycji średniowiecza, gotyckie mosty i zespół staromiejski. Zamek biskupi jest jedną z ikon Warmii, ze względu na swoją niezwykłą, obronną architekturę oraz bardzo charakterystyczną sylwetkę. Reszel urzeka turystów odczuwalnym klimatem średniowiecza. Warto odwiedzić tę miejscowość i pozwiedzać jej atrakcje, ciesząc się atmosferą z dawnych czasów, której nie znajdziemy już w wielu miejscach na świecie.

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Mikolajki.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!